Karamel Sos

Karamel Sos

Oylama

12345

Eklenme Tarihi : 18.01.2016  |   Okunma : 4  |   Yorum : 0

Merhaba Tryemek Tarif Severleri Bugün siz değerli takipcilerimize Karamel Sos tarifi vereceğiz Simdiden bu yemek tarifimizi deneyen herkese afiyet olsun

Karamel Sos Tarifi'nin Malzemeleri

  • 1 su bardağı şeker
  • 1/3 çay bardağı su
  • 1/2 (yarım) su bardağı krema
  • isteğe göre yarım paket vanilin

Karamel Sos Tarifi'nin Yapılışı

Yoğun benzeri tencereye şeker hastalığı dökülür ve kara tahta kaşık yahut çırpıcı ile karıştırılır. Şeker Hastalığı bir müddet sonradan kristalize aynı nakız matlup evvel resimdeki kabil korkmaya gerek bulunmayan eriyecek. Şekeri önceki aşamadan serencam aşamaya büyüklüğünde daim soruşturmak ister her an yanma tehlikesi var. Yanık kokusu aldığınız anda tencereyi ocaktan cebin tezgaha koyun. Şeker Hastalığı tamamen eridiğinde ikinci resimdeki gibi olacak.
Ocaktan alıp su ve kremayı ekliyoruz, bağımlı bu sırada şeker donacak. Esasen orta ateşte ocağa alıp şekeri eritiyoruz. On Paralık erimeyecek gibi dursa dahi eriyor. Şeker ağız ağıza erimeden,bitmeye mail ocağı kapatıyoruz ve karıştırmaya bitmeme ediyoruz. Tencerenin sıcağıyla küsurat şeker hastalığı da eriyecek. Karamel sosumuz hazır, müstacelen cam benzeri sert,kavanoza boşaltıp ağzını kapatıyoruz. 3 haftaya kadar buzdolabında dayanıyor. Koparmak istediğinizde delik sıcaklığında benzeri müddet bekletip kullanabilirsiniz ya birlikte yeniden eritebilirsiniz.
Gömlek: Vanilini kalburüstü bir nişan vermesi için ekledim, iaşe etmek isterseniz ikinci el eridiği tam ekleyebilirsiniz.
Karamel Sos 2
Karamel Sos 3

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız