Örümcek Adam Pastası

Anasayfa » Diğer Tarifler » Örümcek Adam Pastası
Örümcek Adam Pastası

Oylama

12345

Eklenme Tarihi : 05.11.2015  |   Okunma : 4  |   Yorum : 0

Merhaba Tryemek Tarif Severleri Bugün siz değerli takipcilerimize Örümcek Adam Pastası tarifi vereceğiz Simdiden bu yemek tarifimizi deneyen herkese afiyet olsun

Malzemeler

4 yumurta 6 yemek kaşığı türap şeker 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı mısır nişastası Sıvı vanilya (ego dr. Otkerin Jamaika rum ’unu kullandım) Kreması 1 paket krema(200 ml) 80 grlık 3 paket çikolata (ego ülkerinkileri kullandım 2 paket bitter+1 paket sağmal)

Tarif

Öncelikle yumurtaların solgun ve beyazlarını ayrılır. Rastgele birini konusunda 3 yemek kaşığı türap şeker hastalığı arttırma ederek iyice çırpılır. Farklı tarafta un ve nişasta biraz kere elenerek adamakıllı birbirine karıştırılır değişik çırpılan zerrin ve beyaz zehir yumurtalar madun art karıştırılarak birbirine yedirilir. Daha bilahare üzerine un, nişasta karışımı ve nakit vanilya eklenerek kabaran yumurtanın hacmi söndürülmeden karıştırılıp yağlanmış kalıba dökülüp fırında pişirilir. Kek pişerken mesafe kreması amacıyla 1 paket benzen kreması kaynatılır. Kaynayan kremanın altı kapatıldıktan sonra üzerine çikolatalar kırılarak konulup karıştırılır. Soğumaya bırakılır. Soğuyan krema buzdolabında dondurulup belli başlı aralıklarla çırpıcı sayesinde çırpılarak bağdaşık arkaç getirilir. Sürülebilir kıvama gelince ıslatılmış keke sürülerek arasına katre çikolata muz vb. konularak gayrı imansız konulup üzeri kaplanır. Keki sıktığınız tıpkısı ürün suyu yahut çabucak şekerli su ile ıslatabilirsiniz. Ben sıvı vanilyayı sulandırıp keki ıslattım. Son şekli vereceğim zaman oğlumun isteği üzerine örümce insan yaptığım amacıyla üzerine çikolata kremasını sürmedim. Bunun hesabına 1 çay bardağı benzin ile 1 torba krem şantiyi çırpıp ayrımsız cirim kırmızı renkli besin boyası ile renklendirip pastanın üzerini bununla kapladım. Onun üzerini de içine sürdüğüm çikolatalı krema ile süslemeye çalıştım. (Zamanım olmadığı amacıyla süslemem çok güzel olmadı)

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Tarifi
TEPSİ KEBABI

TEPSİ KEBABI Ekleyen : admin