ÇORBALARIN Ve Et Suyunun HAZIRLANMASI

Anasayfa » Çorba Tarifleri » ÇORBALARIN Ve Et Suyunun HAZIRLANMASI
ÇORBALARIN Ve Et Suyunun HAZIRLANMASI

Oylama

12345

Eklenme Tarihi : 25.01.2015  |   Okunma : 1  |   Yorum : 0

Merhaba Tryemek Tarifcileri 🙂

Bugün sizlere ÇORBALARIN Ve Et Suyunun HAZIRLANMASI anlatacağız

ÇORBALARIN HAZIRLANMASI

Yemeklere önce çorba ile başlanır. Çorbanın daha lezzetli ve besleyci olması için et ve tavuk suyu ile hazırlanır. Özellikle bebek ve çocuk beslenmesinde sebze çorbasına et ve tavuk suyu katmak daha besleyicidir.

Sofraya gelen çorbalar genellikle sıcak olarak tüketilir. Çorba hastalar ya da diyet yapanlara hazırlanıyorsa, et suyu yerine sade olarak (normal sudan) hazırlanır.

ET SUYUNUN HAZIRLANMASI

Malzemesi: 1 kg'a yakın kemik, (ilikli olanlar tercih edilir) 1 baş soğan, 1 patates, 1  adet havuç, 1 adet kereviz (varsa), tuz, arzuya göre karabiber, nane, 2 kilo su (8 su bar- 1 dağı)

Hazırlanması: Kemikli et (gerdan da olabilir) yıkanır büyükçe bir tencereye konur, suyun hepsi ilave edilir. Kaynayan et suyunun üzerine biriken köpükler bir kepçe yardımı I ile alınır. Soğan ayıklanır, 1 adet patates soyulur 4'e bölünür, havuç dilimlenir, kereviz soyulur birkaç parçaya bölünür. Kaynamakta olan kemiklerin üzerine konur, orta ateşte I havuç ve patatesler pişinceye kadar bırakılır. Tuz, karabiber ve nane sebzeler ilave edilir. Et suyu kaynarken azalır ise sıcak su ilave edebiliriz. Kaynamakta olan yemeklere soğuk su ilave edilmez..Etler ve sebzeler piştikten sonra sebzeler kevgirden geçirilir.Et suyuna karıştırılıp çorba ve pilavlarda kullanılır

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Günün Tarifi

Günün Tarifi
TEPSİ KEBABI

TEPSİ KEBABI Ekleyen : admin