15 ADIMDA KENDİNİZİ YENİLEYİN

Hayatınızda yapacağınız belli başlı değişimlerle hem daha sağlıklı hemde kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.  Kendini enerjik hisseden bir insan hayattan daha fazla keyif alır, yaratıcılığı artar. Kim bu şekilde yaşamak istemezki… Yaşam tarzımızın bedenimizin üzerinde çok ciddi şekilde etkisi olduğunuz artık herkes biliyor. Peki neler yapmalıyız?

1. Evde olduğunuz zamanlarda sık sık sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı havaya kaldırın. Bu şekilde kan basıncınız hızlanacağından, kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

2. Geleceğinizle ilgili hayaller kurun. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak en basit yöntemdir.

3. Asitli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Bu içecekler hem size kilo aldıracaktır hem de dişlerinizi sarartarak aşındıracaktır.

4.Makyaj malzemelerinizi seçerken, nemlendirici özellikli olanları tercih etmenizde fayda var. Yumuşacık bir ten kimi mutlu etmez ki?

5. Çantanızdan sakızı eksik etmeyin. Bir şey ezberlemek zorunda kaldığınız durumlarda, çiğnediğiniz sakız hatırlama gücünüzü yarı yarıya arttıracaktır.

6. İç çamaşırlarınızı mümkün olduğunca pamuklu kumaşlardan seçmeye gayret etmelisiniz.

7. Gece gezmelerinde alkol alacaksanız ve ertesi gün işe gitmek zorundaysanız; alkol almadan önce fındık, ton balığı,gibi yağlı yemekleri tercih edin. Vücudunuzun alkol emilimi bu şekilde yavaşlayacaktır.

8. Sürekli masa başında çalışıyorsanız, 45 dakikada bir ayağa kalkmaya çalışın. Kan dolaşımınız bu şekilde hızlanacaktır.

9. Hergün en az 1.5 litre su içmeye özen göstermelisiniz. Su cildinizden, saçınıza kadar sizi komple yenileyecektir.

10. Çalışma masanıza sizi mutlu edecek, enerjinizi yükseltecek obje, fotoğraf vb.. şeyler koyun. Böylelikle iş stresinizi azaltabilirsiniz.

11. Hergün 1 adet elma yemeyi alışkanlık haline getirin. Elmanın sağlığınız üzerinde sayısız yararları vardır.

12. Evcil bir hayvan edinin. Hem sorumluluk duygunuz artacak, hemde enerjiniz yükselecektir.

13. Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce nefes egzersizleri yaparak, vücudunuza daha fazla oksijen girmesini sağlayabilirsiniz.

14. Yatak odanızda kullanacağınız lila ya da mavi rengi, daha kolay uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

15. Hergün ara öğün olarak yiyeceğiniz badem hem metabolizmanızı hızlandıracak hemde size enerji verecektir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir