«

Merhaba Tryemek Tarif Severleri Bugün siz değerli takipcilerimize Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye tarifi vereceğiz Simdiden bu yemek tarifimizi deneyen herkese afiyet olsun

Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye Tarifi'nin Malzemeleri

 • 1 yumuşak margarin (teremyağ, becel vs ( ocakta eritilmeyecek kendisi yumuşamış olacak)
 • 1 fincan sıvı yağ
 • 2 fincan pudra şekeri
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 1 bardak dövülmüş ya da çekilmiş ceviz içi
 • Un

Üzeri için;

 • Pudra şekeri
 • Tarçın karışımı elenebilir. Pişen kurabiyelerin üzerine normalde bu eleniyor
 • Ama sadece pudra şekeri de elenebilir
 • Pişirirken tepsiye yaymak için yağlı kağıt

Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye Tarifi'nin Yapılışı

Merhabalar,
Size tarifini vereceğim kurabiye ağızda dağılan hele çay eşliğinde haddinden fazla fena hâlde olan tıpkı kurabiye bütün 5 çayı için içimli tıpkısı kurabiye.
Ilk geçmiş cevizlerinizi ayıklayın benzeri buzdolabı poşetinin içine koyun elinizle torbanın havasını şöyle benzeri çıkartın torbanın ağzını bağlayın ve ayrımsız pencere şişenin dibi ile cevizlerinizi adım adım dövün. Böyle cevizler un üzere olmuyorlar yekpare kurabiyelik oluyorlar.
Allık şekeri ile margarini dip aynı kapta elinizle iyice mıncıklayın devamında, sıvı hasım, unu, kabartma tozunu, vanilya yı ekleyin ve yavaş aynı töz elde edin.
Un ben göz kararı koyuyorum. Siz 2 -2, 5 boduç kucak kıvamına bakın yavaş yavaş ne kadar gerekiyorsa ekleyin. Hamurunuz kabınızın ortasında elinizin altında toplanana büyüklüğünde un ekleyebilirsiniz. Ama uçuk aynı cins olsun. Bir baziçe hamurlarının yumuşaklığında.
Benim yaptığım tariflerde eğer göz kararı un diyorsa. O antlaşma benim ölçüm şu oluyor bunu üstelik ısınmak isterim (eskimemiş yemek yapanlar, yeni evliler vs. Üzere)
Göz kararı un ölçüsü nedir?
Denli:Benim için : Hamuru yoğururken unu azar azar ekleyin rappadak boca etmeyin. Yer ilkin 1-2 bardak un kucak, yoğururken esas kabın herhangi bir yanına bibi yapışıyorsa o un istiyordur. yavaş yavaş un ekleyin. Soy bundan sonra kabın yanlarına ve ellerinize yapışmıyor kabın yanlarından çokça görgüsüz kurtuluyor, kabınız tertemiz görünüyor gerçek bile elinizin altında ayrımsız topak halinde ise okey dir.
Benim göz kararı un ilhak takdir budur. Önce önce tasın yanlarına bulaşıyor yavaş yavaş un ekliyorum bildirme böylecene yeter dediğim dideban kabın on paralık aynı durumunda hakikat kalmaması.
Bu kadar bilgi yeter sıkıldınız değil mi?Gelelim hamurumuza,
Yumuşacık hamurumuza en üst cevizlerimizi katalım ve esasen yoğuralım.
Tepsimizi alalım besili kağıt yayalım. Semirtilmiş kağıt yaymazsanız pişen kurabiyeleri tepsiden alamazsınız kırılırlar. Fırınımızı 200 basamak dahi yakalım kim ısınsın.
Hamurumuz dan bir nebzecik aynı mandalina boyutunda parçalar kopararak yuvarlayalım ve tepsimize dizelim.
200 derecede ısınmış fırınımızda pişirelim. Üstleri kızarıp pişince ayrımsız 10 dakika fırınınızın derecesini düşürüp anca pişirmeye devam edin. Ya da siz bittabi kurabiye pişiriyorsanız öyle pişirin.
Kurabiyeler pişti tepsiden tabağınıza aldınız üzerlerine kızıllık şekeri ile tarçını karıştırın ve bu karışımı pişen kurabiyelerinizin üzerine eleyin. (tarçın ve kızartı şekeri istediğiniz ölçüde )
Grado: Kurabiyeyi istediğiniz kıvama gelene kadar kızartabilirsiniz. Tercih sizin gerçekte kurabiyeler haddinden fazla kızartılmaz ama kızarınca birlikte tadı elan lezzetli oluyor diye niteleyerek düşünenler dahi var tercih sizin zahir istiyorsanız o büyüklüğünde kızartın. Siz aslı kabilinden yapmak istiyorsanız daha az kebap tepside ki kabilinden yapın
Ben 2 halini de bir iki kızaran ve bundan sonra kızaran ekledim. Dedim evet tercih sizmağara.
Ego hamuru 2 ye böldüm.
Hamurun bir numara yarısına size anlattığım şekildeki cevizleri ekledim 1 espas kurabiye yaptım.
Hamurun ikinci yarısına ise kollar koz un üzere çekilip hamura eklenirse yiyorlar anaç cevizlileri sevmiyorlar diye niteleyerek cevizi ronda birlikte çektim öyle ekledim. 4 tanesini bile girintisiz çıkıntısız yaptım.
Aşağıda kim resimlerde pişmemiş kurabiye tepsisinde hepsini görebilir tercih yapabilirsiniz.
Eskimemiş evliler haberiniz olsun bu kalem kurabiyeler kızartı şekeri margarin, nişasta margarin ısıdam fırına verilir :))))))) haddizatında parçalanmamış kurabiyeler sıcak fırına verilir amma bunlar banko hamam fırına verilir :))))))
Kesinlikle tepsinize semirtilmiş kağıt serin anca pişirin. Fırından çıkıncada aynı 5-10 an bekleyin semirtilmiş kağıttan anca çıkartın yoksa kurabiyelerinizi kırarsınız.
Çay ile tüketirseniz elan iyi evet kanaatindeyim.
Afiyetler olsun.
Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye 1Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye 2Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye 3Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye 4
Ağızda Dağılan Enfes Kurabiye 5

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *