«
ayva-marmelati-5588147a9bee3

Merhaba Tr Yemek Tarifcileri

Bugün sizlere Ayva Marmelatı isimli yemek tarifimizi sizlere sunacağız.Resimleri bile içimizde bugün bu tarifi yapmalıyım hissi uyandırırken sizleri daha fazla bekletmeden tarifimize geçelim.Yine sizleri düşünen Tr Yemek ekibi sizlere faydalı olacağına inandığı bir yenilik ile karşınızda.Kullanıcılarını her zaman göz önünde tutan Tryemekmağara son makalesinin ismi Ayva Marmelatı

Malzemeler

1 kg. ayva 1 kg. şeker 1 limonun suyu

Tarif

Ayvalar yıkanıp kabukları soyulduktan sonra dilimlere ayrılıp çekirdek evleri temizlenir. Tencerede az bir miktar su ile kolayca ezilinceye kadar haşlanır. Suyu süzülüp süzgeç veya blendırdan geçirilir. Ayva ezmesi tekrar tencereye alınıp, üzerine şeker ilave edilir. Orta hararetli ateşte boza kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirilir. Kıvamının olmasına yakın, limon suyu eklenip, tekrar üç-dört taşım kaynatılır. Ateşten indirilip, köpüğü alınır. Sıcakken kavanozlara doldurulur ve soğuduktan sonra kavanozun ağzı kapatılıp, serin bir yerde saklanır.

Not:Tarifleri ve yaptıktan sonraki izlenimlerinizi bize yorum olarak belirtirseniz seviniriz. Her şey sizlere daha iyi hizmet sağlamak için :)

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *