Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi

Bugun siz yemek severlere Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi'nin Malzemeleri

  • İki adet beyin
  • 2 adet limon
  • Tuz
  • Kırmızı biber
  • Su

Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi'nin Yapılışı

İlk önce beyinin tadı kemik iliğinin tadından bir farkı yok ikisinin tadı da aynı ve çok yumuşak bir dokusu var. Bunu kesimhanelerden ya da sakatat yemeği pişiren lokantalardan edinebilirsiniz.
İlk önce beyin üzerindeki ince damarları ve zarı temizliyoruz. İki veya iç kez yıkıyoruz sonra orta boy bir tencereye alıyoruz. Üzerine üç su bardağı kadar su ekliyoruz beyinlerin üzerini fazla geçmesin. Bir çay kaşığı tuzu ve kabuğu soyulmuş bir limonu dilimleyip ekliyoruz. Ocağın altını açıp kısık ateşte 40-45 dakika pişiriyoruz üzerinde köpük oluşuyor onu bir iki kez kaşık yardımıyla alıyoruz. Pişince dilimleyip üzerine pul biberi serpiyoruz ve biraz limon sıkıyoruz.Afiyet olsun.
Beyin Haslama İlik Tadinda<br />
sakatat tarifi
Beyin Haslama İlik Tadinda<br />
sakatat tarifi
Beyin Haslama İlik Tadinda<br />
sakatat tarifi

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi” için bir cevap

  1. IRMAK
 avatarı
    IRMAK

    Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi yazını çok beğendim canım bu tarif için sana teşekkür ediyorum Eskiden Beyin Haşlama İlik Tadında Sakatat Tarifi yapamıyordum ama artık senin anlatımın sayesinde güzel bir şekilde yapıyorum çok teşekkür ederim. Sakatat Yemekleri Kategorisindeki bu tarif için tekrar teşekkür ediyorum.İzlenimlerimi de en kısa zamanda tekrar yorum olarak belirteceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir