«

Bilimsel göz yapısı olarak tabir edebileceğimiz gözler belirli ölçülere sahiptir. Bayan ve erkeklerde, kısacası tüm insanlarda büyük önem arz eden bir organ olan gözler görme yetisinin yanında estetik manada da çok büyük bir tamamlayıcıdır. Kişilerin sahip olduğu gözler görmenin dışında da farklı öneme sahiptir. İdeal göz boyutları ve oranlarıyla estetik açıdan daha hoş bir görünüm elde etmek isteyen kişiler çoğu kez farklı işlemler gerçekleştirmektedirler. Bilimsel açıdan en ideal göz ölçüleri olarak tanımlanan gözlerde dış kenarlar iç kenarlardan dört derece daha yukarıda olması gerekmektedir. Kişinin bakışlarını daha etkili kılmak için yapılan operasyonların da gösterdiği gibi ideal göz yapısında en önemli etken gözlerin tam düz bir doğrultu üzerinde yoğunlaşmasıdır. Yüz merkezinde yer alması gereken gözler estetik açıdan oldukça etkili bir görünüm kazanacaktır.

                Bilimsel göz yapısının tanımı içerisinde en belirleyici etken bakışların çok daha keskin, etkili ve göz alıcı olmasıdır. Bu tip bakışların kişide estetik açıdan büyük önem taşıdığı aşikârdır. Etkili bakışlar yaratmanın göz alıcı bir görünüm kazanmadaki en belirleyici etken olduğunu söylersek eğer bu aşamada gerçekleştirilecek olan cerrahi müdahalelerin de gerekliliği tartışılamaz. Özellikle kadınların bu konuda daha dikkat ettikleri görülmektedir. Estetik cerrahi operasyonlarının sıklaşması ile beraber göz çevresinde yapılan müdahaleler de artış gösterdi. Göz kapağına yapılan estetik operasyonlar ile etkileyici bakışlar elde etmek artık çok daha kolay oluyor. Ancak göz kapaklarına yapılacak müdahaleler tek başına yeterli olmayacaktır. Estetik operasyonların yanında uygulanacak badem göz estetiği de işe yarayacaktır. Şayet Türkiye’de genel anlamda göz yapısı aşağıya doğru düşüktür. Dış kenarlar aşağıya yatık yapıdadır.  Bilimsel göz yapısı olarak tabir edeceğimiz ölçülere ulaşmak için badem göz estetiği son derece elverişlidir.

                Bilimsel göz yapısı kısaca göz kenarlarının dengeli bir açı elde ederek keskin ve ihtişamlı bakışlar elde edebildiği şekildir. Göz kapağının estetik müdahale ile düzeltilmesi her ne kadar iyileştirse de bilimsel göz yapısına kavuşmanın en etkili yolu badem göz estetiği yaptırmaktır. Kişilerde etkili ve keskin bakışlar sağlayan bu yöntem oldukça etkileyicidir.

Esteport Estetik 

Op Dr Ali Mezdeği

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *