«
Biyorezonans İle Zayıflama Ve Kilo Kontrolü Programları

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Feryal Erverdi, ‘Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Programları’ ile yaşadığı deneyimleri aktarıyor.
‘Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Programları’ ile ilgili açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Feryal Erverdi, şu bilgileri paylaştı:
“Son yapılan araştırmalar gösteriyor ki ‘kilo sorunu’ sağlıklı yaşam için artan bir tehdit olmaya devam etmektedir. Herhangi bir maddeye olan bağımlılık gibi karbonhidrat bağımlılığı da kontrol etmeye veya vazgeçmeye çalıştıkça güçlenen arzuyla kendini belli eder. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam tarzı sonucu gelişen insülin direnci, kilo sorununda birincil sebep olarak ortaya çıkarken, basit psikolojik travmaların bile beslenme tarzını etkilediği bilinmektedir. Stresli dönemler ve depresyon, yeme içme dengesini bozarak çabuk kilo alımını tetikler.
Özellikle 65 yaş altı, eğitimli ve yüksek gelirli insan grubunda daha fazla öne çıkan depresyon-fazla kilo ilişkisine ergenlik döneminde de sıklıkla rastlanır. Hamilelik döneminde fazla kilo almış annelerde depresif belirtilerin geliştiği de gözlemlenen bir durumdur. Fazla kilolar yalnızca estetik kaygılara değil aynı zamanda kalp, tansiyon, şeker hastalığı gibi yaşam kalitesini ve süresini kısaltan pek çok hastalığa da yol açabilir.
Kilo sorunu yaşayan pek çok insan bugüne kadar pek çok yöntem uygulamıştır. Üç-beş yıl önce moda olan diyetlerin bugün için güncelliğinin kalmadığı, tabiri caiz ise modasının geçtiği söylenebilir. Bu diyetlerin çoğu bireylerin kilo vermesini sağlasalar da verilen kiloların fazlasıyla geri alınmasına ve beraberlerinde pek çok sağlık sorununa hatta ölüme bile neden olmaktadırlar. Özellikle magazin basınında yer alan diyet önerileri, şişman olsun veya olmasın birçok kişi tarafında uygulandıkları için yaşanan sorunlar çok daha vahimdir.
Bu sorunun çözümünde, dünyanın pek çok ülkesinde ve Türkiye’de tamamlayıcı tıp yöntemi olarak bilinen ‘Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Programları’ ile karbonhidrat tüketim alışkanlığından kurtulmak ve kişinin yeme isteğini ortadan kaldırma yaklaşımı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.
Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Programları’nda; kişinin beyaz un, şeker, nişasta, çikolata gibi karbonhidrat ağırlıklı kilo aldırıcı gıdaları tüketme miktarının kolaylıkla azaltılması ve bu gıdalara olan düşkünlüğünün giderilmesi sağlanır. Biyorezonans uygulamaları ile beraber kişiye önerilen kolay bir ‘beslenme programı’ ile yeme alışkanlıklarının düzene girmesi ve daha sağlıklı yeme alışkanlığı geliştirmesi desteklenir. Böylelikle kilo verme çok kolaylıkla gerçekleşir. Şişman bireylerin çoğu tüm kilolarından kurtulsalar da verdikleri kiloların mutluluğundan ziyade istedikleri besinleri gönüllerince, hiçbir kısıtlama olmadan yiyememenin farkında olmanın mutsuzluğunu yaşamaktadır.
Başlangıç durumuna göre düzelen birçok faktör olsa da yeterli olduğu söylenemez. Çünkü şişmanlık hayat boyu devam eden kronik bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde en önemli iki faktörden biri beslenme programı diğeri fiziksel aktivitedir. Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Uygulamaları ile tek seansta iştah ve besinlere düşkünlük normal hale geldiği için şişman bireyler herhangi bir besinin yoksunluğunu hissetmiyorlar. Tatlı, çikolata, pilav, makarna, hamur işleri gibi kişiden kişiye değişen besinlere karşı yeme isteğinin artık olmadığına inanamıyorlar. Elbette ki seansların devamı bu durumun daha kalıcı olmasını sağlamak açısından çok önemli.
Biyorezonans ile Zayıflama ve Kilo Kontrolü Programları’nın geleneksel yöntemlere göre daha kısa sürede ve kalıcı sonuçlar ortaya koyması sebebiyle daha da yaygınlaşacağına inanıyorum.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *