«

Bugun siz yemek severlere Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Tarifi'nin Malzemeleri

 • 2 kg taze fasulye
 • 8-9 adet domates

Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Tarifi'nin Yapılışı

Fasulyeleri kırıp yıkayın. Ben uzunlamasına ikiye de kesiyorum tamamen kendi tercihim, bu şekilde sevdiğim için. Siz dilediğiniz şekilde doğrayın. yıkayıp suyunu süzün.
Domateslerin kabuklarını soyarak ister küçük doğrayın isterseniz de rendeleyebilirsiniz.
Fasulyelerin sığabileceği ve rahatça karıştırabileceğiniz büyüklükte bir tencereye önce domatesleri sonra da fasulyeleri koyarak kapağını kapatın. Alt kısımda olanlar daha çabuk pişeceğinden arada karıştırmayı ihmal etmeyin. Fasulyelerin rengi döndükten sonra ocağı kapatabilirsiniz. Fasulye miktarına bağlı olarak süre değişebilir ama 15dk gibi bir sürede hazır olacaktır. Soğuyan fasulyeleri birer pişirim olacak şekilde buzdolabı poşetlerine doldurarak buzluğa kaldırın.
Fasulye yemeğini çok sevdiğimiz için her yaz bu şekilde bolca fasulye hazırlıyorum. Kışın vaktimin kısıtlı olduğu zamanlarda hızlıca yemeğim hazır oluyor.
 

                <div style="margin-bottom:10px;"><strong>Tarifin Videosu:</strong> <a href="http://www.nefisyemektarifleri.com/video/dondurucuda-kislik-taze-fasulye-videosu/" title="Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Videosu">Dondurucuda Kışlık Taze Fasulye Videosu</a><iframe width="610" height="370" src="https://www.youtube.com/embed/RjwP5UOjeKQ?rel=0&amp;autoplay=0&amp;theme=light" frameborder="0" allowfullscreen=""/>

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *