EN İLGİNÇ KİLO ALMA NEDENLERİ

Spor yapıyorsunuz, yediklerinize de dikkat ediyorsunuz ama yinede kilo veremiyorsunuz hatta alıyorsunuz. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Özellikle yazın yaklaşmasıyla beraber kıyafetlerin inceldiği bugünlerde fazlalıkları saklamak çok daha zorlaştı. Peki bu durumun nedeni ne olabilir? İnanın aklınıza gelmeyecek nedenlerden dolayı kilo sorunu yaşıyor olabilirsiniz. İşte en iilginç kilo alma nedenleri…

1. Klima kullanmak size kilo aldırıyor olabilir. Sıcak ve soğuk hava arasında vücut ısısını dengelemek için kalori harcar. Fakat klima kullanımı sonucu vücudunuz tembelleşir ve kalori yakımını neredeyse durdurur.

2. Bademciklerinizi aldırmakta kilo aldıran nedenler arasında… Bademcik ameliyatından sonra uzmanlar iştahta artış olduğunu saptamışlar.

3. Karanlıkta uyuyamıyorum diyenlerdenseniz, kilo problemi yaşıyor olmanız oldukça yüksek bir ihtimal. Yapılan deneylere göre geç yatmakla birlikte, aydınlıkta uyumakta kilo alımını tetikleyen nedenler arasında.

4. Çevre kirliliğinin insanlara verdiği birçok zararın yanında, metabolizma hızlarını da düşürdüğü ortaya çıktı.

5. Yetersiz uyku kilo alımını arttıran nedenler arasında başlarda yer alıyor. Uyku düzensizliği metabolizmayı doğrudan etkileyerek yavaşlatıyor. Ayrıca 6 saatten az uyumayı alışkanlık haline getiren kişilerin genlerinde ciddi anlamda bozulmalar meydana geliyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir