«
Faza Kilonuzu “Metabolik Balans” İle Verin

Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi’nde fazla kilolar “metabolik balans” ile ortadan kaldırılıyor. Uzmanlar, Balıkesir’de sadece Özel Sevgi Hastanesi’nde uygulanan metabolizmayı dengeleyen metabolik balans yönteminin, inatçı kilolardan kurtarırken, insülin direnci, metaboliksendrom, obezite ve tiroid hastalıklarının tedavisine de katkı sağladığını kaydetti.

BALANS YÖNTEMİ, HASTALIKLARI TEDAVİ EDERKEN VERİLEMEYEN KİLOLARI DA VERDİRİYOR
Özel Sevgi Hastanesi uzman hekimlerinin verdiği bilgiye göre, metabolizmayı dengeleyerek hem bir takım hastalıkların tedavisine destek olan hem de çeşitli nedenlerle verilemeyen kiloları verdiren yöntem, ISO9001 ve TÜV belgeli bir metabolizma dengeleme programı olmasıyla dikkat çekiyor. Parmak izi kadar kişiye özel bir yöntem olan Metabolik Balans Özel Sevgi Hastanesi’nde programın eğitimini alan uzmanlar tarafından uygulanıyor.

METABOLİK BALANS İLE KİLO NASIL DENGELENİYOR?
Metabolik Balans ile kilo nasıl dengeleniyor?
Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlıklı bir biçimde, gerekli miktarlarda alır. Bu şekilde metabolizma daha sağlıklı çalışır. Kişi besinlerini kişisel özellik ve kan değerlerine göre, ideal biçimde aldığı ve sağlıklı kurallara göre hazırladığı için kilosu kısa zamanda kontrol altına alınır. Bu sayede insülin başta olmak üzere vücuttaki önemli rol oynayan hormonların salgısı da dengelenir.Kişi, sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığını koruyarak kilosunu düzenleyebilir.

NEDEN METABOLİK BALANS?
Metabolik Balans kişiye özel, bünyenin ihtiyacına uygun sağlıklı bir beslenme programı ve aynı zamanda günde 3 öğün beslenme prensibi sebebiyle uygulaması kolay ve sürdürülebilir bir beslenme düzeni. Metabolik Balans beslenme sisteminde kişi kısa sürede büyük oranda yağ kaybediyor, su kaybı ise minimum seviyede kalıyor, bu yüzden hızlı kilo kaybı olsa bile bir sorun yaşanmıyor. Hızlı geri dönüş görülmüyor ve kilo dengede kalıyor.Tamamen doğal bir beslenme şekli uygulanırken, herhangi bir ek ürün önerilmiyor. Başarıda belirleyici faktör ise verilen programın uygulanması ve önerilerin mutlaka yerine getirilmesi. Kişiye özel hazırlanan Metabolik Balans, açlık çekilmesi nedeniyle programdan vazgeçilmesine engel olacak şekilde hazırlanıyor.

DİYETİN SÜRESİ
Hazırlık dönemi, beslenme konusunda doktor ile görüşme ile başlıyor. Laboratuvar tahlillerine göre kişiye özel bir beslenme planı yapılıyor. Bu plan çerçevesinde vücudu koruyacak olan basit ve sorunsuz beslenme değişiminin hazırlığı yapılmış oluyor. İkinci aşama, en az iki hafta devam edecek sıkı beslenme dönemi. Bu süreçte, tamamen sağlıklı bir beslenme programı uygulanıyor. Üçüncü aşamada ise artık dikkatlice önceki aşamada izin verilmeyen besinleri ve miktarları deneme kısmı başlıyor. İşte bu süreçte kişiye en iyi uyan beslenme şekli oluşuyor. Dördüncü aşama yani kiloyu koruma dönemi ise belirli bir zamanla sınırlı değil. Program en az 14 gün sürüyor.

METABOLİK BALANS SAĞLIĞIN ÜDZELMESİNİ NASIL SAĞLIYOR?
Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşuyor. Bu durum verimlilik ve konsantrasyon artışını da beraberinde getirdiği için vücudun enerji seviyesi artıyor. Vücuttaki yağlar azalırken Metabolik Balans sayesinde kas ve bağ dokusu güçleniyor, cilt gergin ve pürüzsüz bir hale geliyor. Program kalp ve kan dolaşımının korunmasında, şeker ve metabolizmanın dengelenmesinde, karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve mesanenin desteklenmesinde son derece etkili.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *