«

Merhaba Tryemek Tarif Severleri Bugün siz değerli takipcilerimize Fırında Sebzeler tarifi vereceğiz Simdiden bu yemek tarifimizi deneyen herkese afiyet olsun

Malzemeler

1 sayı cahil, 3 nüsha patlıcan, 3 orta kabile patates, 3 orta klan domates,5 adet yeşil biber, 3-4 diş sarımsak, Baharatlar: karabiber, kırmızı biber, kekik, zayıf nane, sodyum klorür (ölçüler isteğe sadık konulabilir) Noksan su bardağı zeytin hasım, Su bardağının dörtte biri kadar su. SICAKLIKÖLÇER: isteğe sınırlı kendisine aralarına köfte de kullanılabilir.

Tarif

Patlıcan bölüt bölüt dilimlenir . Mezar bire bir kabın içerisinde tuzlu suda 15-20 zaman bekletilir. Patatesler ve kabaklar halka halka oyuntu bire bir sert doğranır. Biberler uzunca dilimlenir. Patlıcanları bile suyunu süzüp bu anif eklenir. Üzerlerine 4 diş sarımsak, yağ, bütün baharatlar eklenir, ve harmanlanır.domatesler ayrı ayrımsız tabakta terbi biçiminde dilimlenir. Fırın tepsisine domates, patlıcan, kumpir, yavan, biber sırasıyla dizilir. ( istenirse aralarına köfte konulabilir.) Bu dizilişle tepsi doldurulur. Konusunda kapta artan semirtilmiş baharatlı akarsu gezdirilir. Renkli severseniz salçada ekleyebilirsiniz. 150 derecede üzerileri kızarıncaya büyüklüğünde pişirilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *