«
Gelin Diyetinin Püf Noktaları

Düğün sezonu hepinizin bildiği gibi açıldı. Tarihler alındı, gelinlik provaları başladı… Her kadının hayali, bembeyaz gelinlikler için bir prenses gibi görünmektir. Bir prenses gibi gözükmenin de maalesef altın kuralı fazlalıklardan kurtulmak… Gelin adayları düğün öncesi, genellikle çok sıkı bir diyet programı uygular ve bu uygulama genellikle hatalarla doludur. Yapılan hatalar doğrultusunda da kilo verimi yavaşlar, hatta durma nokta noktasına gelebilir.

Yapılacak ilk şey tabiki tüm zararlı beyazları hayatınızdan çıkartmak olmalıdır. Beyaz ekmek, beyaz şeker, beyaz un… Tuz alımınıda mümkün olduğunca azaltmalısınız. Yapılan hataların başında ekmeği tamamen kesmek oluyor. Günde 2 dilim tam tahıllı ekmek yemek hem sizi tok tutacak, hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Kahvaltıyı atlamayın, hatta güne güçlü bir kahvaltı ile başlayın. Öğünler arasında en önemli yere sahip olanı kahvaltıdır ve zayıflama üzerinde çok önemli etkileri vardır.

Öğle yemeklerinde et, tavuk gibi protein ağırlıklı menüler seçerken, akşam yemeklerinde sebze, salata, çorba gibi hafif menüler tercih etmelisiniz.

Su alımını en az 2.5 litreye çıkarmalısınız. Vücudunuzdaki ödemin bir an önce atılması gerektiğini unutmamak lazım…

Pirinç yerine bulguru tercih edin. Pirinç içerdiği yüksek şeker miktarı ile en çok kilo aldıran besinlerden biridir.

Lif içeren besinleri daha sık tüketmelisiniz. Lifli besinler sizi tok tutmasının yanında, sağlığınız açısından da oldukça yararlıdırlar.

Güne mümkün olduğunca erken başlayın ve kahvaltınızı uyandıktan sonra en fazla 1 saat içinde yapın.

 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *