«
glutensiz-manti-tarifi-559751c96da62

Bugun siz yemek severlere Glutensiz Mantı Tarifi isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

 • 2 yumurta
 • 100g pirinç unu
 • 500g glutensiz un (sinangil)
 • Tuz ve ılık su

İç malzemesi

 • 200g kıyma
 • 1 küçük soğan
 • Tuz
 • Karabiber

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Hazırlanışı

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>İlk olarak iç malzemeyi hazırlayın. Soğanı rendenin ince kısmı ile rendeleyip kıymaya ilave edin.Tuz ve karabiber de ekleyerek karıştırın.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Yoğurma kabına pirinç ununu ve glutensiz unu dökün. Unun bir bardağı açmak için ayırın. Yoğurma kabının orta kısmını havuz gibi açıp yumurta kırın ve tuzu ekleyin. Yavaş yavaş suyu ekleyerek hamuru yoğurun.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Çok sert olmayacak, rahat açılabilecek bir hamur yoğurun. Dört parçaya bölerek elinizde yuvarlayıp beze oluşturun.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Bezelerden birini ayırmış olduğunuz glutensiz undan kullarak yavaş yavaş açın. Parçalanma riskine karşı oklavaya dolamadan hamuru inceltin. Hamuru enlemesine ve boylamasına şeritler keserek kareler oluşturun. Herbir kareye iç harçtan koyarak dilediğiniz şekilde kapatın. Kapattığınız mantı hamurlarını bir tepsiye alın.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Kaynamakta olan suya tuz ekleyin ve mantı hamurlarını içine bırakın. Hamurlar suyun yüzüne çıkmaya başladığında piştiğini anlayabilirsiniz. Servis tabağına aldığınız mantının dilediğiniz şekilde servis edebilirsiniz.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>Afiyet olsun.

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>
Glutensiz Mantı Tarifi Fotoğraf 1Glutensiz Mantı Tarifi Fotoğraf 2Glutensiz Mantı Tarifi Fotoğraf 3Glutensiz Mantı Tarifi Fotoğraf 4

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>

<

p style=”font-size: 12px; line-height: 19px;”>
 

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. HİLMİ

  Glutensiz Mantı Tarifi yazını çok beğendim Esma çok teşekkür ederim çok faydalı olmuş. Eskiden Glutensiz Mantı Tarifi yapamazdım ama artık senin tarifin sayesinde cayır cayır yapıyorum çok teşekkür ederim. Gluten Diyeti Tarifleri Kategorisindeki bu tarif için tekrar teşekkür ediyorum.İzlenimlerimi de en kısa zamanda tekrar yorum olarak belirteceğim