Grip Olmamak İçin Bunları Yiyin

Kış aylarının yavaş yavaş kendini göstermeye başladığı bu günlerde hepimizi bekleyen en büyük tehlikelerden birisi şüphesiz ki grip hastalığı. Gripten korunmak için ille de ilaç içip iğne yaptırmak zorunda değiliz. Doğal besinlerle de kendimizi hastalıklardan koruyabiliriz. İşte o yiyeceklerden bazıları.

Somon balığı ; Somon balığı içerdiği yüksek oranda ki Omega-3 sayesinde bağışıklık sistemini onarır ve kuvvetlendirir. Kalp sağlığımız için gereklidir. Ayrıca içerdiği yüksek kalsiyum ile kemikleri güçlendirir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi nedeni ile grip ve soğuk algınlığı tarzı hastalıklara yakalanmamızı önler. Haftada 1-2 kez somon ızgara yemek bu nedenle çok önemlidir.

Kuru fasulye ; Bağışıklık sistemini onaran kuru fasulye bol lif kaynağıdır. Yüksek oranda olan kan şekerini düşürür ve kolesterolü dengeler. Haftada 1-2 kez kuru fasulyeyi masanızdan eksik etmeyin.

Kara lahana; Kanserin vücudumuzda oluşumunu engelleyen kuvvetli bir antioksidan olan kara lahana, bağışıklık sitemini hızla düzenler ve kuvvetlendirir. Çok az pişirerek yenilen kara lahana gripten korur.

Kırmızı biber; Kırmızı biber yüksek oranda antioksidan bir besindir. Bağışıklık sistemini onarır. Bu nedenle, hastalıklara karşı bizi korur. Özellikle, çiğ olarak salatalar ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Brokoli ; En büyük kanser düşmanı olan brokoli, bol C vitamini içerir. Bağışıklık sistemini hızla tamir ederek hastalıklara karşı antikor üretimini arttırır. Bu nedenle brokoli suyu dahil tüketilmelidir.

Turp ve lahana ; Turp doğal bir antioksidan ve antibiyotiktir. Özellikle grip ve soğuk algınlığı geçiren hastalarda çok etkili bir tedavi edicidir.

Sarımsak ve soğan ; Sarımsak ve soğan yüksek oranda antibiyotik ve antioksidandır. Grip ve soğuk algınlığı için pişirilmeden tüketilmeleri tavsiye edilir. Ayrıca grip olsanız bile çiğ olarak tüketilen soğan ve sarımsak tedavi edicidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir