«
Kalp Dostu Besinler…

Sağlıklı kalbe giden yol, tabiki sağlıklı beslenmeden geçer. Tükettiğiniz besinlerin kan basıncını düşürürken, damarlarınızı temizlemesi, sizi kalp rahatsızlıklarına karşı bir kalkan gibi koruyacaktır. Özellikle günümüzde her geçen gün artan kalp rahatsızlıklarının en temel nedenlerinin başında aşırı stres ve düzensiz beslenme geliyor. Yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek kendinizi sonuçları çok ciddi boyutlara varabilen, rahatsızlıklardan koruyabilirsiniz.

Kalbinizin Dostu Besinler:

Bitter Çikolata: Düzenli olarak günde en fazla 3 parça tüketeceğiniz çikolata, kalp krizi riskini % 50 oranında düşürmektedir.

Somon Balığı: Kalp sağlığını korumaya yardımcı olan en önemli besinlerden biridir. Omega 3 bakımından oldukça zengin olan somon balığını haftada en az 1 kez tüketmeniz gerekiyor.

Yeşil Çay: İçerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde kalp rahatsızlıklarına karşı ciddi oranda koruyucu etkisi vardır.

Ceviz – Fındık: Hergün tüketeceğiniz 1 avuç ceviz ve fındık damar sertleşmesini önlerken, kalkp krizi riskini düşürüyor.

Portakal- Greyfurt: Bu besinler kötü kolestrol oranını düşürerek, kalp sağlığınıza büyük katkıda bulunuyorlar.

Yer Elması: İçerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde, serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Böylelikle kalp sağlını koruyor.

Papatya: Yüksek potasyum ile kalbi besleyen papatya, kalp kaslarını koruyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *