«
Kilo Verememenin Nedenleri

Ne yaparsam yapayım bir türlü kilo veremiyorum diye yakınan birçok kişi vardır. Eğer bir sağlık sorununuz yoksa kesinlikle bir yerde bir hata yapıyorsunuz demektir. Gözünüzden kaçan şeyin farkına vardığınızda ya da doğru bildiğiniz yanlışları öğrendiğinizde, kısa sürede verdiğiniz kilolara  inanamayacaksınız.

Daha az kalori almak için öğün atlarsanız, bu şekilde kilo vermeniz imkansız hale gelecektir.  Metabolizmayı yavaşlatarak kilo vermenizi engelleyen, hataların başında öğün atlamak geliyor.
Ufak tefek kaçamak atıştırmalıklar ne kadar zararsız görünsede, onca zamandır yaptığınız diyeti bir anda boşa çıkarabilir. Diyete sadık kalmak ilk kuraldır.
Diyet ürünlerin kilo yapmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Diyet ürünlerin kalorileri, normal olanlarına göre bir derece daha azdır. Yani fazlası kilo yapar.
Günde en az 2-2,5 litre su içmek diyetinizin hatta hayatınızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Su içmeyerek, sadece vücudunuz su kaybeder ve kilo verdim sanırsınız. Ancak sonuç yine hüsran olur.
Taze sıkılmış meyve sularının sağlıklı olduğunu kabul ediyoruz. Ancak içerdikleri şeker miktarları ve kalorilerden dolayı fazla tüketim sonucunda kilo vermeniz yavaşlayacak hatta duracaktır.
Karbonhidratı hayatınızdan tamamen çıkarmak doğru bilinen en büyük yanlışlardan biridir. Vücudunuzun karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamamanız durumunda, aniden bastıran tatlı krizleri, açlık gibi sıkıntılar diyeti bozmanıza neden olabilir ve sizi zora sokar.
Akşam yemeklerini mümkün olduğunca erken saatte yemeli ve hafif menüler tercih etmelisiniz. Geç saatte yediğiniz yemekler metabolizmanızı oldukça yavaşlatacağından, kilo vermeniz zorlaşacaktır.
Kendinizi uzun süre aç bırakarak kilo vermeniz hem sağlıklı değildir, hem de kalıcı değildir. Ara öğünleri mutlaka diyetinize dahil etmelisiniz.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *