«
KİLO VEREMİYORUM DİYENLERE ÖNERİLER

Birçok kişi, bir türlü kilo veremediklerinden şikayet ederler çoğu zaman. Bazıları ise yedikçe zayıflarlar, yani öyle söylerler… ”Yiyiyorum ama kilo almıyorum”… Böyle birşey yok, öncelikle bunu belirtelim. Yiyorum ama kilo almıyorum diyen kişilerin, porsiyonlarına bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Eğer sizde diyet yapıyorum ama bir türlü kilo veremiyorum ya da diyeti bırakınca verdiğim kiloları hemen geri alıyorum diyenlerdenseniz önerilerimize bir göz atın derim.

İlk olarak diyet yapmaktan vazgeçin. Kendinize bir beslenme şekli belirleyin ve bu yaşam tarzınız olsun.
Tam yağlı ürünler yerine, light ürünler tercih edin.
Beyaz ekmek yerine, tam tahıllı ekmekler tüketin.
Zayıflamada uyku düzeni çok önemlidir. Uykunuzu düzene sokmalısınız. Erken yatıp, erken kalkmaya kendinizi alıştırmalısınız.
Az yemek için öğün atlamayın. Yapılan en büyük yanlışlardan biri, ara öğünleri sadece diyet yaptığımız zamanlarda hayatımıza sokmamız. Ara öğün, beslenme şeklimizin olmazsa olmazıdır.
Günün en önemli öğünlerden biri ise kahvaltıdır. Yine az yemek adına kahvaltı çoğu zaman atlanır ya da geçiştirilir. Sabahları zengin ama sağlıklı kahvaltı yapmayı alışkanlık haline getirin.
Et, balık, tavuk gibi besinleri öğle yemeklerinde tüketmeyi tercih edin. Bu besinler sizin gün boyu tok kalmanızı sağlar.
Bağırsaklarınızı düzenleyecek ara öğünler tüketin. Kuru kayısı, yoğurt gibi tercihler yapabilirsiniz.
Kendinizi spor yapmaya alıştırın. Haftaiçi zaman yok diyenlerdenseniz, hafta sonu uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.
Su, su ,su… Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Bu sizi sadece zayıflatmaz, aynı zamanda sağlıklı bir insan olmanızı sağlar.

 

 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *