«

Bugun siz yemek severlere Kışlık Domates Soslarım isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

Kışlık Domates Soslarım Tarifi'nin Malzemeleri

  • 10 kg domates
  • 5 kg kırmızı yağ biberi
  • Tuz

Kışlık Domates Soslarım Tarifi'nin Yapılışı

Domatesleri bahçeye kendim ekmiştim ve bahçede yaktığım odun ateşinde pişirdim. Ateşin domateslere verdiği tat olağanüstü hala kavanozları açtığımda ateşin o kokusu gelir ve kendimi baharda gibi hissederim 🙂
Domatesler kızarmaya başlayınca yaklaşık 10 kg domatesi topladım biberle birlikte bir güzel yıkadım. Domatesleri ikiye böldüm ve biberleride ortadan ikiye kesip içinde tohumları çıkardım. Ateşe domatesleri alacak büyüklükte bir kazanın içine domates ve biberleri ekleyip harıl olmayan ateşte yaklaşık 30 dk pişirdim. Daha sonra bir kepçe yardımıyla alıp blenderdan geçirip tekrar ateşe koydum. Yaklaşık yarım çay bardağından biraz daha az tuzu da ekleyip yaklaşık bir 40 dk daha pişirdikten sonra sıcak sıcak kavanozlara koyup ağzını kapattım. Kavanozları ters çevirin kapakların kilitlenmesi için. Bir gün ters bir şekilde bekletip daha sonra güneş görmeyen bir yerde muhafaza edin.

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *