«
limonata-yapimi-55979ba0b09a8

Bugun siz yemek severlere Limonata Yapımı isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

  • 8 limon
  • 3 bardak şeker
  • Su

Limonları yıkayıp sarı kabuğunu rendeleyelim. Rendelediğimiz kabukları 3 bardak şekerle iyice ovuyoruz. Şekerler kabukla aynı renk olana kadar.
Limonlarınızın beyaz kısmını soyup atalım. Limonları küp şeklinde doğrayalım ve şekerli karışımımıza ekleyelim. Yaklaşık 2 buçuk bardak su ekleyip elimizde en az 10 dk ezerek karıştıralım. Şeker iyice eriyince 1 saate yakın dinlendirelim. Geniş ağızlı büyük bir kaba beyaz temiz bir tülbent gerelim ve karışımımızı azar azar su dökerek iyice ovalım. Bu şekilde 5 buçuk litre suyu azar azar ekleyelim. Karışımımız tülbentin içinde kalacak şekilde suyun içine daldırıp rengi iyice çıkana kadar tülbenti hamur gibi yoğuralım hatta mıncıklayalım. :) İşlemimiz bittikten sonra Limonatamız hazır, buz dolabında soğuttuktan sonra servise hazır :) Afiyet olsun.

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. ILGAZ

    Limonata Yapımı yazını çok beğendim Esma çok teşekkür ederim çok faydalı olmuş. Eskiden Limonata Yapımı yapamazdım ama artık senin tarifin sayesinde cayır cayır yapıyorum çok teşekkür ederim. Soğuk İçecekler Kategorisindeki bu tarif için tekrar teşekkür ediyorum.İzlenimlerimi de en kısa zamanda tekrar yorum olarak belirteceğim