«

Merhabalar, bugün sizlere çok güzel bir yemek tarifleri sitesinden bahsetmek istiyoruz. Her türlü yemek, pasta, börek, çörek gibi binlerce tarife rahatlıkla ulaşabileceğiniz; aldığınız tarifler sayesinde sevdiklerinizin gönlünü fethedebileceğiniz bir web sayfasından bahsediyoruz.

Biliyorsunuz ki herkes yemek yapmayı beceremez; çünkü hem yemekler hem de pastalar için bazı önemli hususlar vardır. Ne var ki işinin ehli ustalar yaptıkları nefis yemeklerin ve pastaların tariflerini bize ulaştırıyor. Sitenin kurucusu olan Aysel Kayacı hanım ile küçük bir röportaj gerçekleştirdik. Bakalım MutfakYolu hikayesi nasıl başlamış.

Merhabalar Aysel hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz ?

– Merhaba adım Aysel Kayacı, Malatya’lıyım evliyim ve üç oğlum var. Malatya’da yaşıyorum.

MutfakYolu hikayesi nasıl başladı Aysel hanım ?

– Öncelikle belirtmek istiyorum ki yemek yapmaktan çok hoşlanıyorum. Mutfakta geçirdiğim dakikalar da benim için en önemli ve değerli sürelerdir. Bir gün ortanca oğlum Gökhan ile konuşurken bana; ”Anne sana güzel bir yemek tarifleri sitesi kuralım ve bu lezzetli yemeklerinden, pastalarından herkes faydalansın” demişti. Böylece bir aynı günün akşamında birkaç kişiden fikir alarak MutfakYolu.Com isminde karar kıldık. Böylelikle yemek ve pasta tarifleri sitemiz yayın hayatına başlamış oldu.

Siteniz üzerinde ne tarifleri var ?

– Sitemiz kurulalı daha 8 ay olmasına rağmen her gün yepyeni tarifleri okurlarımla buluşturuyorum. Aslında sitemizde hemen hemen herşeyin tarifi bulunmaktadır. Mesela pasta tarifleri, tatlı tarifleri, çorba tarifleri, yöresel yemekler, içecekler.. yani her geçen gün yeni tariflerle bu kategorilerimiz zenginleşiyor.

Peki okurlarınız size bu konuda destek oluyorlar mı ?

– Sitemizi ziyaret eden takipçilerimiz tabi ki de teşekkürlerini ve iyi dileklerini iletiyorlar. Bunun yanında kendi tariflerini gönderen okurlarımız da var. İsteyen herkes tarif gönderebiliyor, böylece sitemizdeki tarif çeşitliliği büyük bir hızla artıyor.

Geleceğe yönelik planlarınız var mı ?

– Elbette, şimdilik beta evresinde olan MutfakYolu sitemiz ile ilgili çok güzel fikirlerimiz var. İnşallah ileride bu projelerimizi hayata geçireceğiz ve takipçilerimiz de eminim ki bundan çok memnun olacaklar.

MutfakYolu’nu diğer sitelerden farklı klan nedir ?

– Öncelikle söylemem gerekiyor ki, içeriğimiz defalarca kez kontrol ediliyor ve en kaliteli görsel içeriği kullanmaya çalışıyoruz. Sayfa hızımız, site tasarımımız normalin çok çok üzerindedir. Ayrıca tariflerimizin sonuna mesela Soğan Kavurması tarifinde bulunan soğanın faydalarını da belirtiyoruz. Okurlarımız bir taşla iki kuş vurmuş oluyorlar.

Başarılarınızın devamını diliyoruz. Bitirirken neler söylemek istersiniz ?

– Yemekler bizim için çok çok önemlidir. Buradan değerli bayan arkadaşlarıma ve yemek ustalarına seslenmek istiyorum. Bizler Türk insanı olarak sağlığımızı hep ikinci planda tutuyoruz ve yemek hazırlarken sağlık faktörünü göz önünde bulundurmuyoruz. Mesela ben margarin yerine tereyağı kullanılmasını tavsiye ediyorum. Bunun gibi hazır ve katkı maddeli ürünleri tüketmekten kaçınmak gerekiyor.Diğer yandan sitemiz üzerinden yöresel yemek tarifleri kategorimizle yöresel yemeklerimizi duyuyoruz. Lütfen kendi yemeklerimizi unutmayalım.
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *