Obeziteye Mide Küçültme İle Çözüm

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Servisi’nde obezite hastalarına hizmet veren Op. Dr. Eyüp Mehmet Pırcanoğlu, obezite sorunu olan 12 kadın hastaya laporoskip yöntemle mide küçültme ameliyatı yaptıklarını söyledi.
Op. Dr. Eyüp Mehmet Pırcanoğlu, Genel Cerrahi Servisi’nde laporoskip yöntemle bir yılda mide küçültme ameliyatı yaptıkları 12 hastanın sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Op. Dr. Pırcanoğlu, “Hastanemizde obezite ile ilgili laporoskopik kapalı ameliyat yapıyoruz. Şu ana kadar 12 hastamızı ameliyat ettik ve bir sorunla karşılaşmadık. Sağlıkları da gayet iyi durumdu. Hastalarımızı ameliyat etmeden önce endokrin kliniğinde değerlendiriyoruz. Buradan alınacak raporlar doğrultusunda ameliyatına ve tedavisine karar veriyoruz” dedi.
Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne obezite tedavisi için başvuran ve ameliyat yaptıran 12 hastanın tamamının kadın olduğunu belirten Opr. Dr. Pıncarlıoğlu , “Şuana kadar 12 hasta ameliyat ettik. Bunlardan 12’side bayandı. Bayanlar ameliyata daha sıcak bakıyorlar. Erkek hastalarımız oldu ama ameliyat ettiren olmadı. Kilo problemi olan hastalarımıza şunu öneriyoruz. Öncelikle bir endoskopi polikliniğine gelmelerini tavsiye ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi yağdan, şekerden, tuzdan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Tabi ki bir de spor yapmalarını ve eğer bunlara rağmen kilo veremiyorlarsa biz uzmana başvurmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir