«

Peynirli çörek tarifi

Aniden gelen bir misafiriniz mi izin var ya da evde çocuğunuz farklı bir tat mı istedi? O halde peynirli çörek tarifi tam sizin istediğiniz gibi oldukça kolay olan tarif ağızda dağılan harika bir lezzet içeriyor. Evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz çörek yapım olarak da oldukça kolaydır. Farklı tatlar arayanların ilk tercihler arasında gelen peynirli çörek ilk defa yapanların ve kolaylıkla yapabileceğim bir tarif olmaktadır.

Peynirli çörek malzemeleri

1 su bardağı peynir, 1 çay bardağı sıvıyağ, yarım margarin, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 su bardağı yoğurt, 1 yumurta sarısı üzerine akı içine ve bir çay kaşığı tuzdan oluşmaktadır. Peynirli çöreklerinizin üstü için yumurta sarısı ve çörek yeterli olacaktır.

Peynirli çörek yapılışı

oldukça basit olan peynirli çörek de tüm malzemelerinizle bir yoğurma kabına alıyoruz. Eğer cıvık bir hamur elde etmişseniz azıcık un ekleyip kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz. Yoğurduğumuz hamurumuzun elimizde uzun bir şekil verip bir bıçak ile küçük parçalara bölüyoruz. Yağladığımız fırın tepsisine dizip üzerine yumurta sarısı ve çörekler süsleyip fırına atıyoruz. Yaklaşık 200 derece fırında 15-20 dakika arası böreklerimiz pişmektedir. Kalabalık girecek olan misafir gruplarınız için bu malzemelerin iki katını kullanıp daha fazla çörek edinebilirsiniz. İlk defa yapacağınız bu çörekten eminiz ki devamlı yapmak isteyeceksiniz. Hiç vakit almayan tarifin lezzeti bir başkadır.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

avatar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *