«

Pilates İle Zayıflama

Pilates, vücut dengesini arttıran, doğru oturmayı ve doğru nefes almayı öğreten aynı zamanda kilo verip vücut sıkılığını oluşturan egzersizler bütünüdür. Pilates ilk olarak doğru oturma ve doğru nefes alma ile başlar. Doğru nefes alıp verirseniz kilo vermeniz kolaylaşır.

Pilateste her bölge çalıştırılır. Aletli ve aletsiz pilates egzersizleri bulunmaktadır. Ancak aletli olanlar tehlikeli olduğu için mutlaka bir gözetmen eşliğinde yapılması gerekmektedir. Pilatesin belli yardımcı gereçleri vardır. Pilates topu, ağırlıklar, pilates lastiği ve çemberi bunların başında gelmektedir. Bu gereçler ile kilo verme ve sıkılaşma kolaylaşır. Pilatese başlamadan önce mutlaka vücut ısıtılmalıdır. Isınma işlemi herhangi bir sakatlığın yaşanmaması için yapılmaktadır.

İlk olarak boyundan başlanarak ısınma işlemi yapılır. Daha sonra bütün vücuda yayılır. Pilates aynı zaman bel ve sırt ağrılarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Bel ve sırt ağrılarının çoğu yanlış oturma kaynaklıdır. Doğru oturma karın kaslarımızı kullanarak oturduğumuz pozisyondur. Pilatesi siz bu oturma alışkanlığı kazandıracaktır. Aynı zamanda kasları gevşettiği için boy uzamasını da sağlamaktadır. Pilateste her hareket başka bir bölgeyi çalıştırmaktadır. İlk olarak zorlansanız da hareketleri ve egzersizleri düzenli olarak yapıp haftalık programlara uymanız gerekmektedir. Artık her yerde pilates egzersizlerine ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için mutlaka spor yapılmalıdır. Pilates yaparak hem fazla kilolarınızda kurtulursunuz hem de sağlığınıza kavuşursunuz. Herhangi sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmadan yapmamanız önerilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

avatar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *