«
Tatlı Krizlerinden Korunmanın Yolları

Tatlı ihtiyacı, stres, yaşam şekli, beslenme şekli gibi birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle diyet zamanlarında kişileri oldukça sıkıntıya sokan tatlı krizlerinden kendinizi korumak aslında çok zor değil. Bu krizlerle başa çıkmak için bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kahvaltıyı atlamak, gün içinde tatlı ihtiyacınızın ortaya çıkmasındaki en önemli etkenlerden biridir. İlk kural günün en önemli öğünü olan kahvaltının size gün boyu enerji vereceğini unutmamak ve bu öğünü atlamamak.
Gün içinde tükettiğiniz atıştırmalıklar, akşama doğru tatlı ihtiyacı hissetmenize neden olacaktır. Mümkün olduğunca zararlı abur cuburlardan uzak durmanızda fayda var.
Diyet programınızda yaptığınız ani değişiklikler, sizi ani bir tatlı krizine sokabilir. Haftalık programınızı yapın ve mümkün olduğunca programınızın dışına çıkmayın.
Sizi strese sokan faktörlerden kendinizi mümkün olduğunca uzak tutmalısınız.
Tatlı kriziniz sizi çok zorluyorsa, bir parça bitter çikolata ile tatlı ihtiyacınızı bastırabilirsiniz. Bu sizi daha büyü kaçamaklardan koruyacaktır.
Beyaz un ve kafein daha fazla açlık hissi uyandırır. BU da vücudun tatlı istemesine neden olur. Mümkn olduğunca beyaz un ve kafeinden uzak durun.
Tatlı krizine girdiğiniz anlarda dikkatinizi başka yöne çekecek uğraşlar muhteşem bir koruyucudur.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *