«
tuzda-balik-tarifi-55975efa5fc53

Bugun siz yemek severlere Tuzda Balık Tarifi isimli yemek tarifini verecegiz.Siz degerli okurlarimizi daha fazla bekletmeden direk tarife geciyorum.

  • 2 adet levrek pulları alınmamış
  • 4 adet yumurtanın beyazı
  • 750 ml tuz (1 paket)
  • 1 adet limon
  • Tuz ve karabiber
  • Dereotu

Tuzda Balık Tarifi'nin Yapılışı

Hiç öyle gözünüzü ve bütçenizi korkutmasın:) dışarı da tuzda balık yemek masraflı oluyor tabi. Ama evde kendiniz daha lezizini bile yapabilirsiniz. Hem kokusuz hem de zahmetsiz.
Levreklerimizin içini temizletiyoruz. Pullarını almamasını söylemeyi unutmayalım pulları kalacak. Temiz levreklerimizi yıkayıp içerisine biraz tuz ve karabiber serpiyoruz içerisine dilim limon ve dereotu yapraklarından koyuyoruz. Fırın tepsimize yağlı kağıt serip üzerine levreklerimizi hazırlayıp koyuyoruz. Bir kaba yumurtanın aklarını ayırıp mikser ile çırpıyoruz. Üzerine yavaş yavaş tuzumuzu ekliyoruz. Köpürüp krema gibi olacak. Elimize hazır olan harcımızı alıp balıklarımızın üzerini sıvayarak kapatıyoruz. Biraz kalın tabaka halinde yapıyoruz ki çıkarması kolay olsun. Fırında turbo şekilde 200 derecede 30 dk kadar bırakıyoruz. Üzerindeki krema kızarmış olacak ve sem sert olacak. Kızarınca bir bıçak yardımı ile katı olan tuzu kırıp balıklarımızı çıkarıyoruz. Afiyetle yiyoruz. :)
Tuzda Balık Tarifi
Tuzda Balık Tarifi
Tuzda Balık Tarifi
Tuzda Balık Tarifi
Tuzda Balık Tarifi
Tuzda Balık Tarifi

Bu Tarif nefisyemektarifleri.com dan eklenmistir

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *