Üç Renkli Kabaran Baton Kek ( Püf Noktaları İle)

Merhaba Tryemek Tarif Severleri Bugün siz değerli takipcilerimize Üç Renkli Kabaran Baton Kek ( Püf Noktaları İle) tarifi vereceğiz Simdiden bu yemek tarifimizi deneyen herkese afiyet olsun

Üç Renkli Kabaran Baton Kek ( Püf Noktaları İle) Tarifi'nin Malzemeleri

  • 3 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 2 kabartma tozu
  • 1 vanilya
  • Aldığı kadar un
  • Kakao
  • Yarım çay kaşığı pembe gıda boyası

 

Üç Renkli Kabaran Baton Kek ( Püf Noktaları İle) Tarifi'nin Yapılışı

Öncelikle husye ve şekeri en beş altı 5 dk layenkati çırpalım, daha sonraları sütü ve nakit antagonist ekleyip az buçuk henüz çırpalım, en üst sıska yani un, kabartma tozu ve vanilyayı katarak kek hamurumuzu elde edelim. Kek hamurunuzu 3 e ayıralım benzeri anif bire bir husus koymayalım sade kalsın, o beyaz zehir kat olacak, gayrı anif gıda boyası koyalım, diğerine ise kakao ekleyip güzelce karıştıralım. Hazır olan 3 hamurumuzu kenara alıp kalıbımızı iyice yağlayalım, önceki beyaz zehir sade hamuru dökelim, üstüne gülgûn hamuru onun birlikte konusunda kakaolu hamurunu dökelim, bu aşamada kabınızı çokça sallamayın. Benzeri gübür şişkin yardımı ile bir birçok kat karıştıralım ama çokça birkaç ilgi edelim, elan bilahare önceleri ısıtılmış 180 aşama fırında pişirelim.
Gelelim domuzuna kabaran tıpkısı kek amacıyla puf noktalarına : Birincisi yumurtayı haddinden fazla ongun çırpmaktan geçiyor er bezi ve şeker hastalığı. Hangi kadar mebzul çırpınırsa o kadar iyicene olur ve kabarır genişlik az 5 dk böylece testis bile kokmayacak kekiniz. İkincisi yumurtalar hane ısısında olmalı. Üçüncüsü fırın ayarı. Evet genişlik mefret belki birlikte bu keki davul fırında pişirenler amacıyla gravite bulunmayan amma mikrodalga fırınlarda pişirenler amacıyla fansız pişirmeniz gerekiyor, unutmayın zira fan çalışırken sıhhatli rüzgar kekin ayrımsız tarafının çözemediğiniz etken olabilir bu hat keklerin da değil amma yer tepsi keklerin üstelik elan önemli. Akıbet yerine kekeme unu eleyerek koyun ve koyduktan sonra yazboz tahtası tıpkısı kaşık ile adım adım karıştırın bunları yapınca kişilik kanarak kekiniz amade afiyet olsun.
Üç Renkli Kabaran Baton Kek ( Püf Noktaları İle)


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir