ZAYIFLAMAK İÇİN HAFTADA 2 GÜN YETER

Haftalarca, aylarca diyet yapmak gerçekten çok yıpratıcı… Sizde sürekli kalori hesabı yapmaktan eminim ki bıkmışsınızdır. Özellikle yazın yaklaştığı bugünlerde bayanların birçoğu kırmızı alarma geçip acilen kilolarından kurtulmak istiyor. Fakat bit yandan da diyetin kendilerini çok zorladığından şikayetçiler. Evet tam size göre bir diyetimiz var bayanlar…

Haftada sadece 2 gün karbonhidratı hayatınızdan çıkarmak yeterli olacaktır.  Kendinize haftada 2 gün belirleyin ve karbonhidrat tüketmeyin. Yapılan araştırmalar sonucunda 1 hafta düşük kalorili diyet yapanlara göre, haftada 2 gün karbonhidrat yemeyenler daha çabuk kilo veriyor.  Araştırmaya göre 1 hafta kalori hesabı yapan grup 2 kilo verirken, diğer grup 4.5 kilo verdi.

Haftanın 6 günü istediğiniz şeyi yiyebilirsiniz, tabiki çok abartmayın yinede 🙂 2 gün ise sadece sebze yeekleri, ızgara ya da haşlanmış et/tavuk/balık tüketin. Gün içerisinde en az 2.5 litrede su tükettiğiniz zaman korkucak birşey kalmıyor. Yaza kadar kilolarınıza veda edebilirsiniz.

Ayrıca bu diyet tarzının kandaki insülin seviyesinide düşürdüğü araştırma sonuçları arasında.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir